Razstava skozi avtorske fotografije ustvarjalcev Divje Slovenije predstavlja 15 manj znanih rastlinskih in živalskih vrst, med katerimi so predstavniki zanimivih vrst ptic, sesalcev, dvoživk, žuželk, plazilcev, rib in rakov ter tri vrste rastlin. Vsako fotografijo spremljajo zanimivosti iz življenja izjemnih prebivalcev slovenske narave. Razstava je na ogled do 5. novembra.
V knjižnici so v času gostovanja razstave izpostavljena tudi knjižna dela o naravi.
Potujoča fotografska razstava je svojo pot pričela v Arboretumu Volčji Potok, kjer je bila konec avgusta tudi premiera slovenskega naravoslovnega dokumentarnega filma Divja Slovenija, in nadaljevala v Kopru. Do marca prihodnje leto si jo bo mogoče ogledati tudi v Piranu, Kamniku in na Ptuju. To so kraji v pilotnih območjih projekta LIFE-IP NATURA.SI (Slovenska Istra, Kamniško-Savinjske Alpe in Grintovci ter Štajerska), kjer projektni partnerji izvajajo terenske aktivnosti za ohranitev in izboljšanje stanja izbranih vrst Nature 2000 in njihovih življenjskih okolij.
Divja Slovenija, dokumentarni film o bogastvu naravnega okolja v Sloveniji, z izjemnimi prizori iz narave, si je bilo mogoče konec septembra ogledati tudi v kinu v Slovenski Bistrici.
Natalija Stegne