Znane in manj znane lepote Italije

Novi delovni teden smo 7. marca v knjižnici pričeli s popotovanjem po skritih in manj znanih kotičkih Italije. Svetovna popotnica Mateja Mazgan Senegačnik nam je ob zvokih italijanskih kancon predstavila potovanji po Italiji, ki ju je na 3000 kilometrih družno opravila ekipa enajstih popotnikov vseh starosti, med njimi so bili tudi predšolski otroci. Njihov cilj so bili še neodkriti in neokrnjeni kotički naše zahodne sosede, narodni parki, osamljene ozke soteske z mogočnimi slapovi. Pot jih je vodila vse od Benetk in San Marina preko najlepših plaž (Due Sorella) s kristalno čistim morjem, prehodili so osrčje Pirenejev in občudovali nepregledne cvetoče travnike, pot nadaljevali do gorovja Monte Sibillini, kjer jim je čudovite razglede meglil saharski pesek, vse do Pise. Zlasti zaradi svojih najmlajših sopotnikov so si zadali nalogo, da se bodo vsak dan naplavali na drugi plaži. Bilo je konec junija, ko so presenečeni ugotovili, kako prazen je Vatikan (zaradi korone, seveda). Svoje popotovanje so nadaljevali skozi Bari do Jonskega morja in severno proti Pompejem, kjer jih je pričakalo mesto duhov. Italija je dežela vulkanov in pisana druščina se je radovedno povzpela tudi do kraterja Vezuva, nadaljevala pot do južne Toskane, kjer jih je v San Gimignanu, znanem kot Mesto lepih stolpov, prevzela brezčasna srednjeveška arhitektura.

Popotniki so vsak dan zaključili v drugem kampu in jih ob vseh doživetjih sploh ni motilo, da si morajo vedno znova postavljati šotore. Na pico so v Italiji šli samo enkrat in ugotovili, da sploh ni tako dobra, kot bi človek tam pričakoval.

Svoje potopisno predavanje je Mateja Mazgan Senegačnik sklenila ob Gardskem jezeru, ki ga je njena družina obiskala z avtodomom. Zlasti otroka sta se razveselila ogromnega živalskega vrta in safarija po njem. Okoli jezera pa že nastaja nova kolesarska in pešpot, ki bo prav gotovo magnet za vse ljubitelje naravnih lepot. Morda tudi za vas?

ITIT 2IT 3